DYP BAŞKANI ÇETİN ÖZAÇIKGÖZ KİMDİR?

GENEL BAŞKAN
AV.ÇETİN ÖZAÇIKGÖZ
         1943’de İstanbul’da dünyaya gelen Av.Çetin Özaçıkgöz, 1964’de İstanbul’da yayınlanan Yeni Çığır Dergisi’nin yazı işleri müdürlüğü, 1968’de ise Adalet Partisi Bolu Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.
         1969’da Ankara’ya yerleşen Özaçıkgöz, Adalet Partisi Genel Merkezinde bir süre seçim konularında çalıştıktan sonra 1970-71 döneminde Bayındırlık bakanlığı Halkla Münasebetler Müdürlüğü, 1971-74 Adalet partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, 1975-77 Ulaştırma Bakanlığı Basın ve Parlamento İşleri Müşavirliği, TÜM-SAN Genel Müdürlüğü yaptı.
         2000 yılından sonra haftada 2 gün, Türkiye’nin iç ve dış sorunlarının görüşülüp tartışıldığı Süleyman Demirel’in evindeki toplantılara katılmıştır. 
         Almanya, Avusturya ve İsviçre’de “Siyasi Partiler, Parlamento ve Yerel Yönetimler” konularında araştırmalar yapan Özaçıkgöz, İngilizce ve Almanca bilmektedir.Basılı 2 adet kitabı vardır.Halen Ankara Barosu’na kayıtlı olarak Avukatlık yapmaktadır.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
         Doğru Yol Partisi'nin isminin değiştirilmesi karşısında Doğru Yol Partisi'ni tekrar kurmaya karar verip, Mahmut Dayangaç ve Cihat Yenidoğan ile birlikte yola çıkmış, diğer kurucuları da yanına alarak DYP'yi 28 Mayıs 2007'de tekrar kurarak "Kurucu Genel Başkan" olmuştur. Daha sonra yapılan 1.Olağan Kongre'de "Oybirliği" ile yeniden Genel Başkan seçilmiştir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !